Súčasnosť školy

Základná škola v Limbachu je školou s I. stupňom. Po ukončení 4. ročníka žiaci pokračujú v štúdiu na gymnáziu, alebo na pezinských základných školách. Škola má 4 triedy a 2 oddelenia školského klubu detí. Každý ročník je samostatný. Triedy nie sú preplnené žiakmi a to je výhodou. Učiteľ môže využívať individuálny prístup k žiakovi a tak má žiak viac priestoru. V oblasti rozvoja osobnosti žiaka sú vytvorené harmonické vzájomné vzťahy medzi učiteľom a žiakom v zmysle tvorivej spolupráce na báze humanizácie. Vo vyučovacom procese sa veľký dôraz kladie na kvalitu vzdelávania.

Na našej škole majú žiaci možnosť navštevovať anglický jazyk, náboženskú výchovu, nadobudnú zručnosti pri práci s počítačom. Aj keď je naša škola menšia, pre vyučovací proces má vytvorené veľmi dobré materiálne a personálne podmienky. Máme dve počítačové učebne pripojené na INTERNET, herňu pre školský klub detí, vydávame školský časopis Lipka. Organizujeme školu v prírode, plavecký výcvik, lyžiarsky výcvik, navštevujeme divadelné predstavenia.

Naša škola sa počas celého školského roka zapája do rôznych súťaží a projektov, kde naši žiaci dosahujú výborné výsledky.

Literárne:

• Európa v škole
  • Organizované Malokarpatskou knižnicou
Výtvarné:
  • Organizované malokarpatskou knižnicou
  • Práce pre nadáciu Revia
  • Polícia očami detí
  • Európa v škole
  • Návrh obalu žiackej knižky
Športové:
  • O putovný pohár CVČ
  • Športové súťaže mesta Pezinok
Matematické:
  • MAKS
  • Matematická olympiáda

V tomto školskom roku na škole pracujú záujmové krúžky:

• športový p. Žigo štvrtok - o 14.00 h.
  • počitačové hry p. Baginová utorok - o 14.00 h.
  • počitaćový(II.odd) p. Tokošová pondelok - o 14.00 h.
  • pohybové hryp. Krajčírová utorok - o 14.00 h.
  • počitačový(I.odd) p. Janotiková piatok - o 14.00 h.

Aj tu môžu ďalej rozvíjať tvorivosť a zamerať sa na skvalitnenie prípravy na vyučovanie. Voľno časové aktivity na škole sú zamerané aj na podporu rozvoja čitateľskej a informačnej gramotnosti.