Spolupráca s Materskou školou

Každoročne pred zápisom do prvého ročníka organizujeme otvorenú hodinu pre našich škôlkarov. Tu sa oboznamujú s povinnosťami školáka a prelamuje sa bariéra strachu zo školy.
Okrem otvorenej hodiny sme usporiadali pre deti z materskej školy v Limbachu aj zábavné dopoludnie, kde si mohli vyskúšať prácu s počítačom pomocou vhodného edukačného programu Svet myšiaka Bonifáca, zábavným spôsobom sa oboznámili s anglickým jazykom, kde si spoločne zaspievali a zatancovali. Svoje výtvarné schopnosti a šikovnosť preukázali aj pri maľovaní svojho spolužiaka v skutočnej veľkosti.
Deti z materskej škôlky nemajú strach zo školy, majú predstavu o tom čo ich čaká, nájdu si kamarátov a v septembri sa tešia do školy.